PODSUMOWANIE MIESIĄCA- GRUDZIEŃ

 

Drodzy Rodzice, kolejny miesiąc (i rok) już za nami. Pora na podsumowanie wydarzeń z grudnia, a jak zwykle, działo się wiele….

Oczywiście cały miesiąc skierowany był ku przygotowaniom do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia, ale nie zabrakło też innych ciekawych spotkań, warsztatów i zajęć.

Grudzień rozpoczął się od wielkiego celebrowania wyjątkowego dla naszego regionu święta 'Barbórki. Wszystkie grupy w ten dzień świętowały tańcząc i śpiewając w rytmie śląskich, tradycyjnych przebojów w przygotowanych przez rodziców strojach ludowych.

Potem było z utęsknieniem wyczekiwane spotkanie ze św. Mikołajem. Św. Mikołaj ze względu na panującą pandemię w tym roku nagrał dla dzieci ciekawy film z pozytywnym przesłaniem. Radość była wielka, gdyż każdy bez wyjątku, otrzymał prezent.

Kolejne wydarzenie to obfite opady śniegu, harce i zabawy na śniegu i próby ulepienia pięknego bałwanka.

Przedszkole tętniło życiem, a czym bliżej Świąt to odbywało się coraz więcej warsztatów o tematyce świątecznej, podczas których piekliśmy pierniczki i wykonywaliśmy przepiękne ozdoby, a pomysłom nie było końca. Okres przedświąteczny to czas dobrych uczynków, dlatego też w naszym przedszkolu odbyła się zbiórka darów dla Domu Pomocy Społecznej w Zabrzu. Bardzo dziękujemy rodzicom i dzieciom za tak liczne prezenty dla ludzi potrzebujących!

Ostatnie dni przed Świętami to wspólne kolędowanie, Wigilia i Jasełka w wykonaniu poszczególnych grup. Tak więc sami widzicie, wiele za nami, ale co najpiękniejsze to z pewnością jeszcze przed nami. Szczęśliwego Nowego Rok 2022!

 

 

Copyrights © 2017 Społeczne Przedszkole Integracyjne Skrzat

realizacja: icube.pl