PODSUMOWANIE MIESIĄCA- STYCZEŃ

 

W tym roku zima jest dla nas łaskawa i nawet czasem sypnęła troszkę śniegiem. Wtedy nasze przedszkolaki porzuciły zabawki w salach i ochoczo pojechały na wycieczki do parków leśnych. I choć noski troszkę czerwone z zimna i spodnie mokre od śniegu to wcale nie przeszkadzało w spacerach i śnieżnej zabawie. Ekoludki wyruszyły obserwować zmieniającą się przyrodę na Gajdzikowych Górkach. Kotki i Słoniki pojechały do parku im. Pileckiego na zimowy i mroźny spacerek. Udało się nawet ulepić bałwana i porzucać śnieżkami co wychodziło dzieciom najlepiej.

 

Przedszkolaki bardzo kochają swoje babcie i dziadków. Zapewne okazują to często, ale 21 i 22 stycznia to szczególna okazja do tego, aby jeszcze bardziej i mocniej im to pokazać . W tym roku wierszyki, piosenki, podziękowania i życzenia prezentowały na nagranych filmikach a później w domu zapewne oglądały razem z babcią i dziadkiem.

 

Do naszego przedszkola zawitały również Panie z 'Kolejowego ABC'. Kampania Kolejowe ABC realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego skierowana do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz ich nauczycieli i wychowawców.

Na początku zajęć dzieci poznały hasło kampanii 'Bezpieczeństwa uczę się z Kolejowym ABC'. Przedszkolaki dowiedziały się, do kogo mogą zwrócić się o pomoc w momencie zauważenia niebezpiecznej sytuacji w pociągu, na dworcu lub na peronie. Podczas rozwiązywania zadań interaktywnych poznały możliwości zakupu biletu, zasady bezpiecznego poruszania się na obszarach kolejowych, a także jak ważną rolę przed przejazdem kolejowym pełnią rogatki. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z odpowiedziami na pytania sprawdzające wiedzę na temat bezpieczeństwa na obszarach kolejowych. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał zestaw upominków odblaskowych.

 

W miesiącu styczniu do naszego przedszkola przyjechał również teatrzyk 'Blaszany Bębenek' z przedstawieniem 'Królowa Śniegu'. Dzieci aktywnie brały udział w przedstawieniu jednocześnie ucząc się jak należy prawidłowo zachowywać się w teatrze.

Wszyscy z upragnieniem czekamy na luty, ponieważ już na początku miesiąca odbędzie się.... bal karnawałowy!

 

 

Copyrights © 2017 Społeczne Przedszkole Integracyjne Skrzat

realizacja: icube.pl