Aktualności

 

STYCZNIOWE WYCIECZKI

W styczniu w naszym przedszkolu odbywały się fascynujące wyprawy odkrywcze, podczas których dzieci miały okazję zgłębiać tajemnice zimowej przyrody. Pomimo skromnej ilości opadów śniegu w tym roku, maluchy z uśmiechem na twarzy przemierzały pobliskie parki, otaczając się atmosferą zimy. Niezależnie od warunków atmosferycznych, małe odkrywczynie i odkrywcy wesoło eksplorowali otaczający ich świat, rozbudzając zmysły i kształcąc wyobraźnię.

 

   

 

 

więcej

AKCJA GWIAZDKOWE PODARUNKI

Grudzień to dla nas czas nie tylko magiczny, ale również pełen empatii i chęci dzielenia się radością z innymi. Dzieci z naszego przedszkola, tradycyjnie już, włączyły się w Akcję 'Gwiazdkowe Podarunki' skierowaną do seniorów z Domu Pomocy Społecznej nr 3 w Zabrzu. Maluchy z ogromnym zaangażowaniem przygotowały słodkie niespodzianki w postaci czekoladowych smakołyków, które trafiły do rąk mieszkańców domu opieki. Ponadto, dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w tworzeniu pięknych kartek świątecznych, które również stały się częścią podarunków dla seniorów.

 

Mamy nadzieję, że Akcja 'Gwiazdkowe Podarunki' nie tylko przyniosła uśmiech na twarzach seniorów, ale także nauczyła dzieci wartości dzielenia się radością i troską o innych w okresie świątecznym. To piękne doświadczenie pokazało, że magia Bożego Narodzenia rozkwita w sercach tych, którzy potrafią się nią dzielić z potrzebującymi.

 

więcej

Grudzień w naszym przedszkolu

Grudzień w naszym przedszkolu był czasem intensywnej pracy i radości, przypominającym fabryczną gorączkę elfów. Dla naszych maluchów był to wyjątkowy okres, wypełniony emocjami i świątecznym klimatem. Dzieci wzięły udział w Dniu Śląskim, gdzie Promyki i Kropelki miały okazję spotkać się z tatusiami i dziadkami -  górnikami. Opowieści o pracy w kopalni fascynowały najmłodszych, wprowadzając ich w świat trudnej, ale szlachetnej profesji.

     

 

Wśród niezapomnianych chwil znalazło się spotkanie ze św. Mikołajem, który obdarował dzieci wspaniałymi prezentami, rozpalając w nich świąteczne serca. Przygotowania do Świąt były także okazją do integracji całego przedszkola. Razem dekorowaliśmy sale, ubieraliśmy choinki i porządkowaliśmy przestrzeń, tworząc magiczny klimat.

       

Kuchnia zamieniła się w pracownię pierniczkową, gdzie wraz z dziećmi upieczono setki pysznych ciastek. Dzieci zdobiły je z ogromnym zaangażowaniem, tworząc małe arcydzieła. Nie zabrakło również spotkań świątecznych z rodzicami, podczas których maluchy prezentowały bożonarodzeniowe występy i wspólnie bawiły się z najbliższymi.

    

Dodatkowo, wszyscy pracownicy i dzieci naszego przedszkola uczestniczyli w uroczystym poranku bożonarodzeniowym, pełnym radości i kolędowania. To magiczne wydarzenie sprawiło, że cała społeczność przedszkolna, zarówno maluchy, jak i personel, mogła razem celebrować ducha świąt. Podczas poranka bożonarodzeniowego wszyscy zebrani wspólnie śpiewali kolędy, tworząc piękną atmosferę pełną ciepła i wspólnoty. Dzieci prezentowały swoje umiejętności wokalne, a pracownicy również aktywnie włączyli się w śpiewanie, tworząc wyjątkowy chórek bożonarodzeniowy.

     

Grudzień w naszym przedszkolu to nie tylko okres intensywnej pracy, ale przede wszystkim czas budowania wspomnień, które pozostaną w sercach dzieci na długo. Świąteczna atmosfera, spotkania z bliskimi i radosna twórczość sprawiły, że każdy dzień był wyjątkowy i pełen magii dla naszych maluchów.

 

więcej

Dzień Pluszowego Misia

W dniu 27 listopada 2023 roku przedszkolaki mieli niezwykłą przyjemność gościć pracownika Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu z okazji Dnia Pluszowego Misia. To wyjątkowe wydarzenie połączyło zabawę z edukacją, wprowadzając maluchy w fascynujący świat literatury i pluszowych przyjaciół. Z kolei dzieci z oddziału II odwiedziły bibliotekę osobiście.

 

Podczas spotkania dzieci miały szansę dowiedzieć się, co kryje się w zakamarkach biblioteki. Pracownik biblioteki z pasją opowiadał o różnorodności książek, przybliżając najmłodszym tajemnice czytelniczego świata. To było nie tylko okno do odkrywania nowych opowieści, ale także zachęta do korzystania z zasobów biblioteki.

 

Jednym z głównych punktów spotkania był także 'powrót do źródeł' - historia powstania pluszowego misia. Dzieci dowiedziały się, jak narodził się ten kultowy przyjaciel dzieci i dlaczego zyskał tak dużą popularność na całym świecie. To ciekawy sposób na wprowadzenie maluchów w świat historii i tradycji związanych z pluszowym misiem.

 

Nie zabrakło również spotkania z bohaterami misiowych książek. Pracownik biblioteki czytał fragmenty bajek, w których główne role odgrywali misie. To nie tylko rozwijało wyobraźnię dzieci, ale także inspirowało do czytania i poznawania kolejnych przygód literackich.

 

Całe wydarzenie było nie tylko edukacyjne, ale także pełne radości i entuzjazmu. Gość z biblioteki zainspirował maluchy do eksploracji fascynującego świata książek i otworzył przed nimi nowe możliwości rozwoju intelektualnego. Dzieci z pewnością zyskały niezapomniane wspomnienia, a spotkanie z gościem z biblioteki stanie się dla nich bodźcem do dalszej przygody z literaturą.

    

 

więcej

Dzień Niepodległości

Dnia 10 listopada 2023 roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta celebracja związana z obchodami Dnia Niepodległości. To ważne święto, upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości, stało się okazją do wzruszeń, refleksji i patriotycznych przeżyć.

 

Nieodłącznym elementem obchodów było wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni i odśpiewanie hymnu narodowego. Przedszkolaki, dumnie trzymając się za rączki, świętowały niepodległość kraju w atmosferze wzruszenia i jednoczenia.

 

więcej

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Najmłodsza grupa dzieci z naszego przedszkola miała wyjątkową okazję uczestniczyć w obchodach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, które odbyły się 8 listopada. Tego dnia maluchy świętowały razem z Kotkiem Amadeuszem, bohaterem specjalnego projektu edukacyjnego.

 

Podczas wydarzenia dzieci miały okazję bliżej zapoznać się z piramidą żywienia, ucząc się o znaczeniu różnorodnej i zdrowej diety. Poprzez interaktywne zajęcia, maluchy dowiedziały się, jakie produkty są korzystne dla ich zdrowia i dlaczego warto dbać o zrównoważone odżywianie.

 

Kulminacją święta było tworzenie zdrowych kanapek z papierowych elementów. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przygotowywaniu kolorowych, papierowych posiłków, co nie tylko rozwijało ich zdolności manualne, ale także kreatywność.

   

więcej

Nadleśnictwo Brynek

W dniu 8 listopada przedszkolaki z oddziału II wyruszyły na urokliwą wycieczkę do lasu w Brynku. Dla dzieci to wyjątkowa przygoda, pełna fascynujących doświadczeń związanych z naturą.

Podczas wycieczki maluchy miały okazję uczestniczyć w obserwacjach przyrodniczych. Z zaciekawieniem badali otaczającą roślinność, nazywając gatunki drzew i roślin. Starannie wsłuchiwały się w melodyjne dźwięki przyrody, ucząc się jednocześnie rozpoznawać różne gatunki ptaków.

 

Największym zaskoczeniem dla dzieci było fascynujące spotkanie z leśniczym. Pan leśniczy dzielił się swoją wiedzą na temat lasu, zwierząt i pracy leśników. Dzieci z zainteresowaniem słuchały jego opowieści, zadając wiele ciekawych pytań. To było nie tylko edukacyjne doświadczenie, ale również szansa na bliższe poznanie tajemnic leśnego świata.

 

W trakcie wycieczki opiekunowie zadbali o bezpieczeństwo i dobrą atmosferę. Maluchy, pod czujnym okiem dorosłych, mogły swobodnie korzystać z uroków przyrody, czerpiąc radość z każdego momentu.

więcej

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

W dniach 3 i 6 listopada nasze przedszkolaki wzięły udział w wyjątkowym święcie - Międzynarodowym Dniu Postaci z Bajek. To niezwykła okazja do wcielenia się w ulubione postacie z kolorowych opowieści, które kształtują wyobraźnię i rozwijają dziecięcą fantazję.

 

Na terenie przedszkola zapanowała atmosfera radosnej ekscytacji, gdy maluchy pojawiły się ubrane w kostiumy swoich ulubionych postaci. Każda grupa przedszkolna zaskoczyła oryginalnością i pomysłowością, prezentując barwne stroje nawiązujące do bajkowych bohaterów. Nie zabrakło królewn, rycerzy, superbohaterów czy zwierząt znanych z klasycznych i nowoczesnych historii dla dzieci.

Celem tego wyjątkowego dnia było nie tylko umożliwienie dzieciom przeżycia chwil radości wcielając się w swoje ulubione postacie, ale także rozwijanie umiejętności społecznych i kreatywności. W trakcie obchodów dzieci miały okazję do wspólnej zabawy, dzielenia się swoimi ulubionymi bajkami i wymiany wrażeń na temat swoich bohaterów.

 

W przedszkolu zorganizowano różnorodne atrakcje edukacyjne, które pozwoliły dzieciom lepiej poznać wybrane postacie. Korzystając z książek, tablic multimedialnych oraz zaangażowania rodziców, maluchy miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat świata bajek. Dzięki temu dzieci nie tylko bawiły się doskonale, ale również zdobywały nowe informacje i umiejętności.

 

 

więcej

LISTOPAD - plan wydarzeń

Plan wydarzeń na miesiąc LISTOPAD 2023

 

 

więcej

Dzień Dyni w przedszkolu: Kropelki w kolorach Jesieni

31 października to nie tylko Halloween, ale także Dzień Dyni, który nasze przedszkole postanowiło uczcić w wyjątkowy sposób. Kropelki, nasze przedszkolaki, przyszły do placówki ubrane w różnego rodzaju pomarańczowe kreacje, oddając hołd kolorom jesieni.

 

Ten dzień nie mógłby być kompletny bez dyni, dlatego każde dziecko przyniosło ze sobą tę charakterystyczną jesienną ozdobę. Dynie, które zagościły w przedszkolu, stały się źródłem wielu kreatywnych pomysłów, np. jesiennej, grupowej sesji zdjęciowej.

 

Dzień Dyni był okazją do edukacji, a dzieci miały szansę dowiedzieć się, że dynia to nie tylko ozdoba, ale także smaczny i zdrowy składnik wielu potraw. Poznawaliśmy budowę dyni oraz etapy jej wzrostu na podstawie wiersza Justyny Goduli. Przedszkolaki mogły poznać różne sposoby wykorzystania dyni w kuchni, takie jak dyniowe zupy, placki czy ciasta. Próbowały również pestek dyni. To świetny moment, aby zachęcić dzieci do eksperymentowania w kuchni i rozwijania swojego zainteresowania gotowaniem.

 

To wyjątkowa okazja, aby dzieci mogły uczyć się o jesiennej przyrodzie, a jednocześnie bawić się i rozwijać swoje umiejętności artystyczne. Ta barwna i pełna energii uroczystość z pewnością pozostawiła w sercach naszych maluchów wiele ciepłych wspomnień.

 

więcej

Copyrights © 2017 Społeczne Przedszkole Integracyjne Skrzat

realizacja: icube.pl