Aktualności

 

Dzień Pluszowego Misia

W dniu 27 listopada 2023 roku przedszkolaki mieli niezwykłą przyjemność gościć pracownika Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu z okazji Dnia Pluszowego Misia. To wyjątkowe wydarzenie połączyło zabawę z edukacją, wprowadzając maluchy w fascynujący świat literatury i pluszowych przyjaciół. Z kolei dzieci z oddziału II odwiedziły bibliotekę osobiście.

 

Podczas spotkania dzieci miały szansę dowiedzieć się, co kryje się w zakamarkach biblioteki. Pracownik biblioteki z pasją opowiadał o różnorodności książek, przybliżając najmłodszym tajemnice czytelniczego świata. To było nie tylko okno do odkrywania nowych opowieści, ale także zachęta do korzystania z zasobów biblioteki.

 

Jednym z głównych punktów spotkania był także 'powrót do źródeł' - historia powstania pluszowego misia. Dzieci dowiedziały się, jak narodził się ten kultowy przyjaciel dzieci i dlaczego zyskał tak dużą popularność na całym świecie. To ciekawy sposób na wprowadzenie maluchów w świat historii i tradycji związanych z pluszowym misiem.

 

Nie zabrakło również spotkania z bohaterami misiowych książek. Pracownik biblioteki czytał fragmenty bajek, w których główne role odgrywali misie. To nie tylko rozwijało wyobraźnię dzieci, ale także inspirowało do czytania i poznawania kolejnych przygód literackich.

 

Całe wydarzenie było nie tylko edukacyjne, ale także pełne radości i entuzjazmu. Gość z biblioteki zainspirował maluchy do eksploracji fascynującego świata książek i otworzył przed nimi nowe możliwości rozwoju intelektualnego. Dzieci z pewnością zyskały niezapomniane wspomnienia, a spotkanie z gościem z biblioteki stanie się dla nich bodźcem do dalszej przygody z literaturą.

    

 

więcej

Dzień Niepodległości

Dnia 10 listopada 2023 roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta celebracja związana z obchodami Dnia Niepodległości. To ważne święto, upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości, stało się okazją do wzruszeń, refleksji i patriotycznych przeżyć.

 

Nieodłącznym elementem obchodów było wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni i odśpiewanie hymnu narodowego. Przedszkolaki, dumnie trzymając się za rączki, świętowały niepodległość kraju w atmosferze wzruszenia i jednoczenia.

 

więcej

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Najmłodsza grupa dzieci z naszego przedszkola miała wyjątkową okazję uczestniczyć w obchodach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, które odbyły się 8 listopada. Tego dnia maluchy świętowały razem z Kotkiem Amadeuszem, bohaterem specjalnego projektu edukacyjnego.

 

Podczas wydarzenia dzieci miały okazję bliżej zapoznać się z piramidą żywienia, ucząc się o znaczeniu różnorodnej i zdrowej diety. Poprzez interaktywne zajęcia, maluchy dowiedziały się, jakie produkty są korzystne dla ich zdrowia i dlaczego warto dbać o zrównoważone odżywianie.

 

Kulminacją święta było tworzenie zdrowych kanapek z papierowych elementów. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przygotowywaniu kolorowych, papierowych posiłków, co nie tylko rozwijało ich zdolności manualne, ale także kreatywność.

   

więcej

Nadleśnictwo Brynek

W dniu 8 listopada przedszkolaki z oddziału II wyruszyły na urokliwą wycieczkę do lasu w Brynku. Dla dzieci to wyjątkowa przygoda, pełna fascynujących doświadczeń związanych z naturą.

Podczas wycieczki maluchy miały okazję uczestniczyć w obserwacjach przyrodniczych. Z zaciekawieniem badali otaczającą roślinność, nazywając gatunki drzew i roślin. Starannie wsłuchiwały się w melodyjne dźwięki przyrody, ucząc się jednocześnie rozpoznawać różne gatunki ptaków.

 

Największym zaskoczeniem dla dzieci było fascynujące spotkanie z leśniczym. Pan leśniczy dzielił się swoją wiedzą na temat lasu, zwierząt i pracy leśników. Dzieci z zainteresowaniem słuchały jego opowieści, zadając wiele ciekawych pytań. To było nie tylko edukacyjne doświadczenie, ale również szansa na bliższe poznanie tajemnic leśnego świata.

 

W trakcie wycieczki opiekunowie zadbali o bezpieczeństwo i dobrą atmosferę. Maluchy, pod czujnym okiem dorosłych, mogły swobodnie korzystać z uroków przyrody, czerpiąc radość z każdego momentu.

więcej

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

W dniach 3 i 6 listopada nasze przedszkolaki wzięły udział w wyjątkowym święcie - Międzynarodowym Dniu Postaci z Bajek. To niezwykła okazja do wcielenia się w ulubione postacie z kolorowych opowieści, które kształtują wyobraźnię i rozwijają dziecięcą fantazję.

 

Na terenie przedszkola zapanowała atmosfera radosnej ekscytacji, gdy maluchy pojawiły się ubrane w kostiumy swoich ulubionych postaci. Każda grupa przedszkolna zaskoczyła oryginalnością i pomysłowością, prezentując barwne stroje nawiązujące do bajkowych bohaterów. Nie zabrakło królewn, rycerzy, superbohaterów czy zwierząt znanych z klasycznych i nowoczesnych historii dla dzieci.

Celem tego wyjątkowego dnia było nie tylko umożliwienie dzieciom przeżycia chwil radości wcielając się w swoje ulubione postacie, ale także rozwijanie umiejętności społecznych i kreatywności. W trakcie obchodów dzieci miały okazję do wspólnej zabawy, dzielenia się swoimi ulubionymi bajkami i wymiany wrażeń na temat swoich bohaterów.

 

W przedszkolu zorganizowano różnorodne atrakcje edukacyjne, które pozwoliły dzieciom lepiej poznać wybrane postacie. Korzystając z książek, tablic multimedialnych oraz zaangażowania rodziców, maluchy miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat świata bajek. Dzięki temu dzieci nie tylko bawiły się doskonale, ale również zdobywały nowe informacje i umiejętności.

 

 

więcej

LISTOPAD - plan wydarzeń

Plan wydarzeń na miesiąc LISTOPAD 2023

 

 

więcej

Dzień Dyni w przedszkolu: Kropelki w kolorach Jesieni

31 października to nie tylko Halloween, ale także Dzień Dyni, który nasze przedszkole postanowiło uczcić w wyjątkowy sposób. Kropelki, nasze przedszkolaki, przyszły do placówki ubrane w różnego rodzaju pomarańczowe kreacje, oddając hołd kolorom jesieni.

 

Ten dzień nie mógłby być kompletny bez dyni, dlatego każde dziecko przyniosło ze sobą tę charakterystyczną jesienną ozdobę. Dynie, które zagościły w przedszkolu, stały się źródłem wielu kreatywnych pomysłów, np. jesiennej, grupowej sesji zdjęciowej.

 

Dzień Dyni był okazją do edukacji, a dzieci miały szansę dowiedzieć się, że dynia to nie tylko ozdoba, ale także smaczny i zdrowy składnik wielu potraw. Poznawaliśmy budowę dyni oraz etapy jej wzrostu na podstawie wiersza Justyny Goduli. Przedszkolaki mogły poznać różne sposoby wykorzystania dyni w kuchni, takie jak dyniowe zupy, placki czy ciasta. Próbowały również pestek dyni. To świetny moment, aby zachęcić dzieci do eksperymentowania w kuchni i rozwijania swojego zainteresowania gotowaniem.

 

To wyjątkowa okazja, aby dzieci mogły uczyć się o jesiennej przyrodzie, a jednocześnie bawić się i rozwijać swoje umiejętności artystyczne. Ta barwna i pełna energii uroczystość z pewnością pozostawiła w sercach naszych maluchów wiele ciepłych wspomnień.

 

więcej

Dzień Kundelka w naszym przedszkolu: wizyta pieska Marlenki ze schroniska 'Psitul Mnie' w Zabrzu

27 października w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Kundelka, a to wszystko za sprawą wyjątkowej wizyty. Gościem honorowym tego dnia był piesek Marlenka ze schroniska 'Psitul Mnie' w Zabrzu, który przyniósł ze sobą wiele radości i wartościowych lekcji.

 

Pani Magda, reprezentująca schronisko, podzieliła się z dziećmi ważnymi informacjami na temat opieki nad zwierzętami domowymi. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak troszczyć się o swojego czworonożnego przyjaciela oraz zrozumieć, że zwierzęta potrzebują miłości, opieki i uwagi, tak samo jak ludzie.

 

Pani Magda udzieliła praktycznych wskazówek dotyczących prawidłowego obchodzenia się z psem, jak pielęgnować jego zdrowie i jak budować zdrową więź między zwierzęciem a człowiekiem. Dzieci chłonęły tę wiedzę z zainteresowaniem, co świadczyło o ich zaangażowaniu i empatii wobec zwierząt.

 

Nasi przedszkolacy nie tylko słuchali cennych rad, ale także postanowili podziękować Marlence i schronisku 'Psitul Mnie'. Przynieśli mnóstwo darów, takich jak kocyki, środki czystości, zabawki i karmę, które pomogą poprawić komfort życia zwierząt w schronisku. Był to również czas na serdeczne przywitanie się z Marlenką. Dzieci z uśmiechem na twarzach mogły pogłaskać i okazać uczucia wobec tego uroczego psa, który w krótkim czasie stał się sercem naszego spotkania.

 

Dzień Kundelka w naszym przedszkolu nie tylko dostarczył wspaniałych emocji i nauki o odpowiedzialności za zwierzęta, ale także podkreślił znaczenie pomocy i wsparcia dla zwierząt potrzebujących. To wspaniała lekcja empatii i współczucia, która na pewno pozostanie w sercach naszych przedszkolaków na długo.

 

     

więcej

Dzień Chleba w przedszkolu: poznajmy tajniki piekarnictwa

16 października to dla naszych maluszków dzień pełen wrażeń i ciekawostek, bowiem obchodziliśmy Dzień Chleba. To wyjątkowe święto pozwoliło najmłodszym dowiedzieć się, jak powstaje chleb i inne smakowite rodzaje pieczywa. Podczas tej edukacyjnej przygody odkryliśmy, czym jest mąka, jak działa piekarnia, oraz jak krok po kroku chleb trafia do sklepów.

 

Dla dzieci z oddziału II tego dnia było jeszcze bardziej ekscytująco, ponieważ mieli okazję przyjrzeć się bliżej procesowi produkcji pieczywa. W ramach współpracy z pobliską piekarnią, mieliśmy możliwość zwiedzić ją i poznać tajniki wytwarzania pysznych wypieków. Dzieci miały szansę zapoznać się z maszynami do wyrabiania pieczywa, a także dowiedzieć się, jakie składniki kryją się w pieczywie i jak wpływają na nasze zdrowie. Dowiedzieliśmy się, że chleb nie powstaje znikąd. Proces produkcji rozpoczyna się od zbioru ziaren zbóż, które następnie są mielone na mąkę, a mąka to podstawowy składnik chleba, który zawiera wiele cennych substancji odżywczych, takich jak witaminy i minerały, niezbędne dla naszego zdrowia.

 

    

więcej

Dzień Drzewa w naszym przedszkolu: nauka i zabawa w parku

Dzień Drzewa w naszym przedszkolu był wyjątkowym dniem, pełnym nauki i zabawy na świeżym powietrzu. Jednym z głównych wydarzeń tego dnia był spacer, m.in. z udziałem niektórych rodziców (grupa 'Kropelki') do pobliskiego parku, który oferował dzieciom wyjątkową okazję do poznania i zrozumienia piękna oraz znaczenia drzew w naszym otoczeniu.

 

Podczas spaceru dzieci miały okazję przyjrzeć się różnym gatunkom drzew, rozpoznawać je i nazywać. Dzięki temu mogły poznać drzewa takie jak kasztanowiec czy dąb, a także dowiedzieć się o ich unikalnych cechach i znaczeniu w przyrodzie.

 

Ale to nie wszystko - dzieci miały także okazję zbierać jesienne dary drzew, takie jak kasztany, żołędzie i kolorowe liście. To nie tylko zabawa, ale także nauka, jak przyroda przygotowuje się do zimy i jakie skarby kryją się w drzewach.

 

Dzień Drzewa był doskonałą okazją do podkreślenia znaczenia drzew w naszym życiu, zarówno dla zdrowia planety, jak i naszej przyjemności. To również przypomniało dzieciom, jak ważne jest dbanie o nasze środowisko naturalne i cieszenie się jego urodą.

     

więcej

Spotkanie z przedszkolnym dietetykiem: zdrowa edukacja i pyszne soki u 'Bajtli'

W październiku najstarsza grupa przedszkolna miała niezwykłą okazję uczenia się o znaczeniu zdrowego odżywiania od prawdziwego eksperta - naszego przedszkolnego dietetyka, Pani Ani. To wyjątkowe wydarzenie pomogło dzieciom poszerzyć swoją wiedzę na temat właściwości zdrowotnych warzyw i owoców, a także dowiedzieć się, jakie korzyści płyną z ich spożywania.

 

W trakcie spotkania dzieci miały okazję zadawać wiele pytań i aktywnie uczestniczyć w rozmowie z Panią Anią. Dzięki temu zrozumiały, dlaczego warzywa i owoce są tak ważne dla zdrowia i prawidłowego rozwoju.

Następnie przyszedł czas na praktykę. Dzieci wzięły udział w warsztatach, podczas których wspólnie wytwarzały pyszne soki z różnych warzyw i owoców. To była nie tylko zabawa, ale także nauka, jak zdrowo i smacznie żywić się, korzystając z naturalnych składników. Zajęcia te zachęciły dzieci do eksperymentowania z warzywami i owocami w kuchni. To cenne doświadczenie, które może pomóc w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat.

więcej

Dzień Edukacji Narodowej

13 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. To wyjątkowy dzień, w którym oddajemy hołd naszym nauczycielom i wszystkim pracownikom, ale także okazujemy wdzięczność za edukację dzieciom. Jednak w naszym przedszkolu to nie tylko czas podziękowań, ale również okazja do zabawy i prezentacji talentów naszych najmłodszych uczestników.

 

Repertuar Artystyczny Dzieci

Jednym z głównych wydarzeń tego dnia było zaprezentowanie repertuaru artystycznego przez dzieci z każdej grupy przedszkolnej. To było wyjątkowe i wzruszające doświadczenie. Każda grupa przygotowała coś specjalnego. Przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Były to występy pełne radości i uroku, które zyskały gromkie oklaski od nauczycieli, wszystkich pracowników przedszkola i innych dzieci.

 

Wdzięczność dla pracowników przedszkola

Oprócz prezentacji artystycznych, dzieci miały okazję wyrazić swoją wdzięczność wobec swoich nauczycieli. Przygotowały małe upominki, które wręczyły nauczycielom i innym pracownikom przedszkola, wyrażając swój szacunek. Pracownicy odebrali te wyrazy uznania z uśmiechem i wdzięcznością, czując się docenieni za swoją pracę i wysiłki w kształtowaniu młodych umysłów.

 

Dzień Edukacji Narodowej był również okazją do integracji całej społeczności przedszkolnej.

 

więcej

Copyrights © 2017 Społeczne Przedszkole Integracyjne Skrzat

realizacja: icube.pl