Aktualności

 

Dzień Kundelka w naszym przedszkolu: wizyta pieska Marlenki ze schroniska 'Psitul Mnie' w Zabrzu

27 października w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Kundelka, a to wszystko za sprawą wyjątkowej wizyty. Gościem honorowym tego dnia był piesek Marlenka ze schroniska 'Psitul Mnie' w Zabrzu, który przyniósł ze sobą wiele radości i wartościowych lekcji.

 

Pani Magda, reprezentująca schronisko, podzieliła się z dziećmi ważnymi informacjami na temat opieki nad zwierzętami domowymi. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak troszczyć się o swojego czworonożnego przyjaciela oraz zrozumieć, że zwierzęta potrzebują miłości, opieki i uwagi, tak samo jak ludzie.

 

Pani Magda udzieliła praktycznych wskazówek dotyczących prawidłowego obchodzenia się z psem, jak pielęgnować jego zdrowie i jak budować zdrową więź między zwierzęciem a człowiekiem. Dzieci chłonęły tę wiedzę z zainteresowaniem, co świadczyło o ich zaangażowaniu i empatii wobec zwierząt.

 

Nasi przedszkolacy nie tylko słuchali cennych rad, ale także postanowili podziękować Marlence i schronisku 'Psitul Mnie'. Przynieśli mnóstwo darów, takich jak kocyki, środki czystości, zabawki i karmę, które pomogą poprawić komfort życia zwierząt w schronisku. Był to również czas na serdeczne przywitanie się z Marlenką. Dzieci z uśmiechem na twarzach mogły pogłaskać i okazać uczucia wobec tego uroczego psa, który w krótkim czasie stał się sercem naszego spotkania.

 

Dzień Kundelka w naszym przedszkolu nie tylko dostarczył wspaniałych emocji i nauki o odpowiedzialności za zwierzęta, ale także podkreślił znaczenie pomocy i wsparcia dla zwierząt potrzebujących. To wspaniała lekcja empatii i współczucia, która na pewno pozostanie w sercach naszych przedszkolaków na długo.

 

     

więcej

Dzień Chleba w przedszkolu: poznajmy tajniki piekarnictwa

16 października to dla naszych maluszków dzień pełen wrażeń i ciekawostek, bowiem obchodziliśmy Dzień Chleba. To wyjątkowe święto pozwoliło najmłodszym dowiedzieć się, jak powstaje chleb i inne smakowite rodzaje pieczywa. Podczas tej edukacyjnej przygody odkryliśmy, czym jest mąka, jak działa piekarnia, oraz jak krok po kroku chleb trafia do sklepów.

 

Dla dzieci z oddziału II tego dnia było jeszcze bardziej ekscytująco, ponieważ mieli okazję przyjrzeć się bliżej procesowi produkcji pieczywa. W ramach współpracy z pobliską piekarnią, mieliśmy możliwość zwiedzić ją i poznać tajniki wytwarzania pysznych wypieków. Dzieci miały szansę zapoznać się z maszynami do wyrabiania pieczywa, a także dowiedzieć się, jakie składniki kryją się w pieczywie i jak wpływają na nasze zdrowie. Dowiedzieliśmy się, że chleb nie powstaje znikąd. Proces produkcji rozpoczyna się od zbioru ziaren zbóż, które następnie są mielone na mąkę, a mąka to podstawowy składnik chleba, który zawiera wiele cennych substancji odżywczych, takich jak witaminy i minerały, niezbędne dla naszego zdrowia.

 

    

więcej

Dzień Drzewa w naszym przedszkolu: nauka i zabawa w parku

Dzień Drzewa w naszym przedszkolu był wyjątkowym dniem, pełnym nauki i zabawy na świeżym powietrzu. Jednym z głównych wydarzeń tego dnia był spacer, m.in. z udziałem niektórych rodziców (grupa 'Kropelki') do pobliskiego parku, który oferował dzieciom wyjątkową okazję do poznania i zrozumienia piękna oraz znaczenia drzew w naszym otoczeniu.

 

Podczas spaceru dzieci miały okazję przyjrzeć się różnym gatunkom drzew, rozpoznawać je i nazywać. Dzięki temu mogły poznać drzewa takie jak kasztanowiec czy dąb, a także dowiedzieć się o ich unikalnych cechach i znaczeniu w przyrodzie.

 

Ale to nie wszystko - dzieci miały także okazję zbierać jesienne dary drzew, takie jak kasztany, żołędzie i kolorowe liście. To nie tylko zabawa, ale także nauka, jak przyroda przygotowuje się do zimy i jakie skarby kryją się w drzewach.

 

Dzień Drzewa był doskonałą okazją do podkreślenia znaczenia drzew w naszym życiu, zarówno dla zdrowia planety, jak i naszej przyjemności. To również przypomniało dzieciom, jak ważne jest dbanie o nasze środowisko naturalne i cieszenie się jego urodą.

     

więcej

Spotkanie z przedszkolnym dietetykiem: zdrowa edukacja i pyszne soki u 'Bajtli'

W październiku najstarsza grupa przedszkolna miała niezwykłą okazję uczenia się o znaczeniu zdrowego odżywiania od prawdziwego eksperta - naszego przedszkolnego dietetyka, Pani Ani. To wyjątkowe wydarzenie pomogło dzieciom poszerzyć swoją wiedzę na temat właściwości zdrowotnych warzyw i owoców, a także dowiedzieć się, jakie korzyści płyną z ich spożywania.

 

W trakcie spotkania dzieci miały okazję zadawać wiele pytań i aktywnie uczestniczyć w rozmowie z Panią Anią. Dzięki temu zrozumiały, dlaczego warzywa i owoce są tak ważne dla zdrowia i prawidłowego rozwoju.

Następnie przyszedł czas na praktykę. Dzieci wzięły udział w warsztatach, podczas których wspólnie wytwarzały pyszne soki z różnych warzyw i owoców. To była nie tylko zabawa, ale także nauka, jak zdrowo i smacznie żywić się, korzystając z naturalnych składników. Zajęcia te zachęciły dzieci do eksperymentowania z warzywami i owocami w kuchni. To cenne doświadczenie, które może pomóc w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat.

więcej

Dzień Edukacji Narodowej

13 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. To wyjątkowy dzień, w którym oddajemy hołd naszym nauczycielom i wszystkim pracownikom, ale także okazujemy wdzięczność za edukację dzieciom. Jednak w naszym przedszkolu to nie tylko czas podziękowań, ale również okazja do zabawy i prezentacji talentów naszych najmłodszych uczestników.

 

Repertuar Artystyczny Dzieci

Jednym z głównych wydarzeń tego dnia było zaprezentowanie repertuaru artystycznego przez dzieci z każdej grupy przedszkolnej. To było wyjątkowe i wzruszające doświadczenie. Każda grupa przygotowała coś specjalnego. Przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Były to występy pełne radości i uroku, które zyskały gromkie oklaski od nauczycieli, wszystkich pracowników przedszkola i innych dzieci.

 

Wdzięczność dla pracowników przedszkola

Oprócz prezentacji artystycznych, dzieci miały okazję wyrazić swoją wdzięczność wobec swoich nauczycieli. Przygotowały małe upominki, które wręczyły nauczycielom i innym pracownikom przedszkola, wyrażając swój szacunek. Pracownicy odebrali te wyrazy uznania z uśmiechem i wdzięcznością, czując się docenieni za swoją pracę i wysiłki w kształtowaniu młodych umysłów.

 

Dzień Edukacji Narodowej był również okazją do integracji całej społeczności przedszkolnej.

 

więcej

Dzień Uśmiechu

6 października w naszym przedszkolu był dniem pełnym radości i uśmiechów. Dzieci z oddziału II obchodziły bowiem Dzień Uśmiechu, podczas którego miały okazję wyrazić swoją twórczość i cieszyć się zdrowymi przekąskami warzywnymi. Ten dzień był pełen zabawy, nauki i wspólnego spędzania czasu.

Dlaczego Dzień Uśmiechu?

Obchodzenie Dnia Uśmiechu w przedszkolu ma na celu promowanie pozytywnego podejścia oraz zdrowego stylu życia. Uśmiech to symbol radości i dobrej energii, a w połączeniu ze zdrowym jedzeniem stanowi klucz do naszego rozwoju i dobrego samopoczucia. To doskonałe połączenie, które pomaga dzieciom zrozumieć, że jedzenie warzyw może być zarówno smaczne, jak i zabawne.

 

więcej

PAŹDZIERNIK - plan wydarzeń

 

TYDZIEŃ 02.10 - 08.10.2023

04.10.2023 - “Przyjaciele zwierząt" - zajęcia muzyczno-ruchowe - O. I - spotkanie z rodzicami godz. 9:30

06.10.2023 - Dzień Uśmiechu - O. II

06.10.2023 - Jesienne, zdrowe soki - O.III - spotkanie z udziałem dietetyka.

 

TYDZIEŃ 09.10 - 15.10.2023

10.10.2023 - Przedstawienie “Niesforna królewna" - O. I, O. II, O. III - Teatrzyk Skrzat godz. 9:00

13.10.2023 - Dzień Edukacji Narodowej - uroczystość przedszkolna

 

TYDZIEŃ 16.10 - 22.10.2023

16.10.2023 - Dzień Chleba - O. I, O. II, O. III

18.10.2023 - “Rumiane jabłuszko" - O. II - zajęcia z udziałem rodziców

 

TYDZIEŃ 23.10 - 29.10.2023

20.10.2023 - Dzień Drzewa - O. I, O. II, O. III

O. II, O. III - Wyjazd do Nadleśnictwa Brynek

O. I - wyjście do pobliskiego parku, z udziałem chętnych rodziców

25-27.10.2023 - Zbiórka darów dla schroniska

27.10.2023 - Spotkanie z pieskiem ze schroniska - O. I, O. II, O. III

27.10.2023 - Dzień Kundelka - O. I

 

TYDZIEŃ 30.10 - 31.10.2023

31.10.2023 - Dzień Dyni - O. I

więcej

RUMIANE JABŁUSZKA...

28 września obchodzimy Dzień Jabłka, a w naszym przedszkolu to był dzień pełen jabłkowych atrakcji! To święto poświęcone temu pysznemu owocowi było doskonałą okazją do uczenia dzieci o jabłkach oraz do cieszenia się ich smakiem i aromatem. W tym szczególnym dniu każda grupa przedszkolna skoncentrowała się więc na tematyce jabłek. Dzieci miały okazję zgłębić swoją wiedzę na różne sposoby (matematycznie, muzycznie, ruchowo itp.) Dowiedziały się, jak rosną jabłka, jakie są ich różnice odmianowe i jakie procesy zachodzą podczas ich powstawania. Przedszkolaki miały również okazję przyjrzeć się budowie jabłka, jakie składniki znajdują się w jego wnętrzu, oraz jakie korzyści dla zdrowia niesie ich spożywanie. Nie tylko wiedza teoretyczna była ważna tego dnia. Dzieci mogły także degustować różne odmiany jabłek, poznając różnice w smaku i zapachu. Było to nie tylko edukacyjne doświadczenie, ale także smakowita zabawa. Dodatkowo, jabłka znalazły się także w jadłospisie, bowiem Pani kucharka zaserwowała na podwieczorek pyszne, pieczone jabłka z cynamonem i konfiturą. Dzień ten w naszym przedszkolu miał na celu nie tylko uczyć dzieci, ale także zachęcać je do zdrowego odżywiania się i doceniania wartości owoców. To piękna tradycja, która pomaga rozwijać świadomość żywieniową i wzbogaca wiedzę dzieci na temat zdrowego stylu życia!

 

       

więcej

NADESZŁA JESIEŃ...

Dnia 22 września 2023r. w naszym przedszkolu mieliśmy wyjątkową okazję, aby uroczyście powitać nadejście jesieni. To było nie tylko piękne przywitanie nowego sezonu, ale także pierwsza okazja w tym roku, gdy wszyscy pracownicy przedszkola oraz grupy przedszkolne mogli spotkać się razem w jednym miejscu.

 

Całe wydarzenie było odznaczało się ogromem jesiennej magii, a każda z grup (Promyczki, Bajtle i Kropelki) przygotowała własny, wyjątkowy repertuar, którym zaprezentowała się przed wszystkimi obecnymi. Były to występy pełne kolorów, muzyki i uroku jesieni, które sprawiły, że ten dzień był niezapomniany. Nasze Skrzaty zachwyciły wszystkich swoim talentem i zaangażowaniem, a my cieszyliśmy się, że mogliśmy razem przywitać tę fantastyczną porę roku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, który wypełnił nas wszystkich ciepłem i radością.

 

  

 

  

                  

       

więcej

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dnia 20 września w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Święto to było szczególnie ważnym dniem dla wszystkich grup, a w szczególności dla grupy Kropelek, ponieważ właśnie tego dnia nasze maluszki zostały pasowane na prawdziwych, dzielnych przedszkolaków! Każdy przedszkolak otrzymał w tym dniu upominek w formie małej paczuszki, a w niej m.in. odblaskowa opaska, która ma pomóc w dbaniu o bezpieczeństwo naszych dzieci podczas jesiennych spacerków na dworze. 

Jeszcze raz życzymy wszystkim przedszkolakom by ich buzie były zawsze uśmiechnięte!

 

więcej

EMOCJE - WSZYSCY JE MAMY I RÓŻNIE PRZEŻYWAMY...

Jak już wszyscy wiemy, rok szkolny 2023/2024 w naszym przedszkolu będzie poświęcony głównie emocjom. W nawiązaniu do naszego rocznego tematu przewodniego, najmłodsze dzieci z grupy KROPELEK, przystąpiły do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego pt. 'Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji'. Cele projektu to:

 • kształtowanie umiejętności rozpoznawania, nazywania oraz rozróżniania emocji,
 • kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami,
 • kształtowanie umiejętności rozwiązywania problemów,
 • kształtowanie postaw prospołecznych,
 • pobudzenie poczucia własnej wartości,
 • kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno, uzdalniających do odpowiedzialnych decyzji,
 • wzmacnianie zdrowia psychicznego dzieci.

Na pewno jeszcze nie raz usłyszycie o przygodach kotka Amadeusza, który pomaga zrozumieć emocje, towarzyszące nam każdego dnia!

 

 

więcej

WRZESIEŃ 2023 - PLAN WYDARZEŃ

Tydzień 4.09.2023 - 8.09.2023

 • 4.09.2023r. - Rozpoczęcie roku szkolnego
 • 7.09.2023r. - Zebranie z rodzicami - oddział I 'Kropelki' - godz. 16:00

Tydzień 11.09.2023-15.09.2023

 • 12.09.2023r. - Zebranie z rodzicami - o.II 'Promyki' - godz. 16:00
 • 14.09.2023r. - Zebranie z rodzicami - o. III 'Bajtle' - godz. 16:00
 • 15.09.2023r. - Dzień Kropki - o. II,III
 • Termin do ustalenia - spotkanie z policjantem z cyklu 'Bezpieczny powrót do przedszkola'

Tydzień 18.09.2023- 22.09.2023

 • 20.09.2023r. - Dzień Przedszkolaka - pasowanie - o.II , III / I - pasowanie na przedszkolaka
 • 22.09.2023r. - Powitanie jesieni - uroczystość przedszkolna - prezentacja grupowa

Tydzień 25.09.2023-29.09.2023

 • 26.09.2023r. - Europejski Dzień Języków - o. I,II,III
 • 28.09.2023r. - Dzień jabłka - o.I,II,III
 • 29.09.2023r. - W poszukiwaniu jesieni - wyjazd do Ogrodu Botanicznego w Zabrzu - o. II,III

więcej

Copyrights © 2017 Społeczne Przedszkole Integracyjne Skrzat

realizacja: icube.pl