Aktualności

 

Dzień Uśmiechu

6 października w naszym przedszkolu był dniem pełnym radości i uśmiechów. Dzieci z oddziału II obchodziły bowiem Dzień Uśmiechu, podczas którego miały okazję wyrazić swoją twórczość i cieszyć się zdrowymi przekąskami warzywnymi. Ten dzień był pełen zabawy, nauki i wspólnego spędzania czasu.

Dlaczego Dzień Uśmiechu?

Obchodzenie Dnia Uśmiechu w przedszkolu ma na celu promowanie pozytywnego podejścia oraz zdrowego stylu życia. Uśmiech to symbol radości i dobrej energii, a w połączeniu ze zdrowym jedzeniem stanowi klucz do naszego rozwoju i dobrego samopoczucia. To doskonałe połączenie, które pomaga dzieciom zrozumieć, że jedzenie warzyw może być zarówno smaczne, jak i zabawne.

 

więcej

PAŹDZIERNIK - plan wydarzeń

 

TYDZIEŃ 02.10 - 08.10.2023

04.10.2023 - “Przyjaciele zwierząt" - zajęcia muzyczno-ruchowe - O. I - spotkanie z rodzicami godz. 9:30

06.10.2023 - Dzień Uśmiechu - O. II

06.10.2023 - Jesienne, zdrowe soki - O.III - spotkanie z udziałem dietetyka.

 

TYDZIEŃ 09.10 - 15.10.2023

10.10.2023 - Przedstawienie “Niesforna królewna" - O. I, O. II, O. III - Teatrzyk Skrzat godz. 9:00

13.10.2023 - Dzień Edukacji Narodowej - uroczystość przedszkolna

 

TYDZIEŃ 16.10 - 22.10.2023

16.10.2023 - Dzień Chleba - O. I, O. II, O. III

18.10.2023 - “Rumiane jabłuszko" - O. II - zajęcia z udziałem rodziców

 

TYDZIEŃ 23.10 - 29.10.2023

20.10.2023 - Dzień Drzewa - O. I, O. II, O. III

O. II, O. III - Wyjazd do Nadleśnictwa Brynek

O. I - wyjście do pobliskiego parku, z udziałem chętnych rodziców

25-27.10.2023 - Zbiórka darów dla schroniska

27.10.2023 - Spotkanie z pieskiem ze schroniska - O. I, O. II, O. III

27.10.2023 - Dzień Kundelka - O. I

 

TYDZIEŃ 30.10 - 31.10.2023

31.10.2023 - Dzień Dyni - O. I

więcej

RUMIANE JABŁUSZKA...

28 września obchodzimy Dzień Jabłka, a w naszym przedszkolu to był dzień pełen jabłkowych atrakcji! To święto poświęcone temu pysznemu owocowi było doskonałą okazją do uczenia dzieci o jabłkach oraz do cieszenia się ich smakiem i aromatem. W tym szczególnym dniu każda grupa przedszkolna skoncentrowała się więc na tematyce jabłek. Dzieci miały okazję zgłębić swoją wiedzę na różne sposoby (matematycznie, muzycznie, ruchowo itp.) Dowiedziały się, jak rosną jabłka, jakie są ich różnice odmianowe i jakie procesy zachodzą podczas ich powstawania. Przedszkolaki miały również okazję przyjrzeć się budowie jabłka, jakie składniki znajdują się w jego wnętrzu, oraz jakie korzyści dla zdrowia niesie ich spożywanie. Nie tylko wiedza teoretyczna była ważna tego dnia. Dzieci mogły także degustować różne odmiany jabłek, poznając różnice w smaku i zapachu. Było to nie tylko edukacyjne doświadczenie, ale także smakowita zabawa. Dodatkowo, jabłka znalazły się także w jadłospisie, bowiem Pani kucharka zaserwowała na podwieczorek pyszne, pieczone jabłka z cynamonem i konfiturą. Dzień ten w naszym przedszkolu miał na celu nie tylko uczyć dzieci, ale także zachęcać je do zdrowego odżywiania się i doceniania wartości owoców. To piękna tradycja, która pomaga rozwijać świadomość żywieniową i wzbogaca wiedzę dzieci na temat zdrowego stylu życia!

 

       

więcej

NADESZŁA JESIEŃ...

Dnia 22 września 2023r. w naszym przedszkolu mieliśmy wyjątkową okazję, aby uroczyście powitać nadejście jesieni. To było nie tylko piękne przywitanie nowego sezonu, ale także pierwsza okazja w tym roku, gdy wszyscy pracownicy przedszkola oraz grupy przedszkolne mogli spotkać się razem w jednym miejscu.

 

Całe wydarzenie było odznaczało się ogromem jesiennej magii, a każda z grup (Promyczki, Bajtle i Kropelki) przygotowała własny, wyjątkowy repertuar, którym zaprezentowała się przed wszystkimi obecnymi. Były to występy pełne kolorów, muzyki i uroku jesieni, które sprawiły, że ten dzień był niezapomniany. Nasze Skrzaty zachwyciły wszystkich swoim talentem i zaangażowaniem, a my cieszyliśmy się, że mogliśmy razem przywitać tę fantastyczną porę roku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, który wypełnił nas wszystkich ciepłem i radością.

 

  

 

  

                  

       

więcej

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dnia 20 września w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Święto to było szczególnie ważnym dniem dla wszystkich grup, a w szczególności dla grupy Kropelek, ponieważ właśnie tego dnia nasze maluszki zostały pasowane na prawdziwych, dzielnych przedszkolaków! Każdy przedszkolak otrzymał w tym dniu upominek w formie małej paczuszki, a w niej m.in. odblaskowa opaska, która ma pomóc w dbaniu o bezpieczeństwo naszych dzieci podczas jesiennych spacerków na dworze. 

Jeszcze raz życzymy wszystkim przedszkolakom by ich buzie były zawsze uśmiechnięte!

 

więcej

EMOCJE - WSZYSCY JE MAMY I RÓŻNIE PRZEŻYWAMY...

Jak już wszyscy wiemy, rok szkolny 2023/2024 w naszym przedszkolu będzie poświęcony głównie emocjom. W nawiązaniu do naszego rocznego tematu przewodniego, najmłodsze dzieci z grupy KROPELEK, przystąpiły do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego pt. 'Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji'. Cele projektu to:

 • kształtowanie umiejętności rozpoznawania, nazywania oraz rozróżniania emocji,
 • kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami,
 • kształtowanie umiejętności rozwiązywania problemów,
 • kształtowanie postaw prospołecznych,
 • pobudzenie poczucia własnej wartości,
 • kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno, uzdalniających do odpowiedzialnych decyzji,
 • wzmacnianie zdrowia psychicznego dzieci.

Na pewno jeszcze nie raz usłyszycie o przygodach kotka Amadeusza, który pomaga zrozumieć emocje, towarzyszące nam każdego dnia!

 

 

więcej

WRZESIEŃ 2023 - PLAN WYDARZEŃ

Tydzień 4.09.2023 - 8.09.2023

 • 4.09.2023r. - Rozpoczęcie roku szkolnego
 • 7.09.2023r. - Zebranie z rodzicami - oddział I 'Kropelki' - godz. 16:00

Tydzień 11.09.2023-15.09.2023

 • 12.09.2023r. - Zebranie z rodzicami - o.II 'Promyki' - godz. 16:00
 • 14.09.2023r. - Zebranie z rodzicami - o. III 'Bajtle' - godz. 16:00
 • 15.09.2023r. - Dzień Kropki - o. II,III
 • Termin do ustalenia - spotkanie z policjantem z cyklu 'Bezpieczny powrót do przedszkola'

Tydzień 18.09.2023- 22.09.2023

 • 20.09.2023r. - Dzień Przedszkolaka - pasowanie - o.II , III / I - pasowanie na przedszkolaka
 • 22.09.2023r. - Powitanie jesieni - uroczystość przedszkolna - prezentacja grupowa

Tydzień 25.09.2023-29.09.2023

 • 26.09.2023r. - Europejski Dzień Języków - o. I,II,III
 • 28.09.2023r. - Dzień jabłka - o.I,II,III
 • 29.09.2023r. - W poszukiwaniu jesieni - wyjazd do Ogrodu Botanicznego w Zabrzu - o. II,III

więcej

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024 - KOMUNIKAT

Drodzy Rodzice/ Opiekunowie!

 

Informujemy, że rok szkolny rozpoczynamy w poniedziałek, 4.09.2023r. Przedszkole czynne jest w godzinach 6.30 - 16.00. Informacje dotyczące wyprawki przedszkolaka otrzymają Państwo drogą mailową w najbliższym czasie.

 

Do zobaczenia 4 września :) !

więcej

40. RODZINNA WYPRAWA SKRZATA

W tym roku szkolnym odbyła się 40. Rodzinna Wyprawa Skrzata. Wycieczka odbyła się dnia 20.05.2023. W wyprawie udział brały nasze Skrzatowskie Rodziny oraz personel przedszkola. Autokary pełne. Tym razem obraliśmy kierunek Beskid Śląski. Wyruszyliśmy na górski spacer z Jaworzynki, przez Czechy, aż dotarliśmy na słynny Trójstyk granic. Pogoda dopisała, homory również. Mieliśmy okazję podziwiać piękne widoki, spotkaliśmy nawet prawdziwego bacę z owieczkami. Dzieci otrzymały tradycyjne przypinki do plecaka oraz dyplomy Skrzata - Turysty. Po zakończonym spacerze wszyscy wspólnie udaliśmy się do Wisły, a tam rodziny spędzały czas wolny. Cieszymy się, że wyprawa udała się świetnie i już czekamy na kolejną! Dziękujemy wszystkim, którzy byli z Nami w tym dniu !

 

   

   

więcej

KTO NAM POMOŻE? - spotkania ze strażakami i ratownikami medycznymi

W dniu 18.05.2023r., dzieci z oddziału II oraz III, przy okazji realizacji tematu 'Kto nam pomoże?', miały możliwość spotkania się z przedstawicielami poszczególnych służb ratunkowych. Wróbelki spotkały się z Panem Ratownikiem Medycznym, który opowiedział o swojej pracy oraz o tym jak można pomóc ludziom, gdy potrzebują interwencji medycznej. Dzieci mogły również wejść do karetki i zobaczyć co się w niej znajduje oraz dowiedzieć się do czego służy. Z kolei Powsinogi zawędrowały do remizy strażackiej (PSP Zabrze). Panowie strażacy również zdradzili dzieciom tajniki swojej pracy. Pokazali wozy strażackie i ich wyposażenie, a także zaprezentowali słynny zjazd na strażackiej rurze. Nasze Skrzaty, prócz nauki postępowania w sytuacjach wymagających wezwania pomocy oraz wyrabiania szacunku do pracy służb ratunkowych, świetnie się bawiły.

 

   

  

więcej

WYJAZD DO PLANETARIUM ŚLĄSKIEGO W CHORZOWIE

10.05.2023r., nasze 'Powsinogi' zawitały do Chorzowa, a mianowicie do Planetarium Śląskiego. Przed wejściem do środka dzieci miały możliwość krótkiego pospacerowania po Parku Chorzowskim, wykonania sobie zdjęć przy pomniku Mikołaja Kopernika i przy samym Planetarium. Następnie miały okazję zwiedzić wnętrze budynku i co najważniejsze obejrzeć seans pt. 'Kometa nad Szwajcarską Doliną'. Jest to jeden z najpopularniejszych seansów wyprodukowanych przez Planetarium. Dzieci poczuły się jak w prawdziwym statku kosmicznym i poznawały tajemnice kosmosu. Świetna zabawa dla każdego!

 

     

więcej

UDZIAŁ W KONKURSIE 'MÓJ DOM- NASZE OSIEDLE'

W kwietniu kilkoro dzieci z naszego przedszkola wzięło udział w organizowanym przez Zabrzańską Spółdzielnię Mieszkaniową konkursie, którego celem było kreowanie wizerunku Spółdzielni w formie wykonania prac plastycznych oraz zaangażowania mieszkańców w obchody 65-lecia istnienia Spółdzielni. Do udziału w konkursie zaproszono dzieci, młodzież i osoby dorosłe zamieszkałe w zasobach Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej (m.in. budynek przedszkola). Na konkurs wpłynęły 94 prace w technikach malarstwo, grafika i rysunek

 

Miło jest nam poinformować, że dwie dziewczynki z oddziału III zostały zauważone i docenione. Gratulujemy Julce (III miejsce w kategorii wiekowej 5-7 lat) oraz Ani (wyróżnienie) !!!

( https://www.zabrzezsm.pl/klub-pastel.html?fbclid=IwAR3JfxDK_PVNyo0-gASWTvlJU-w0eTu4p0zTMTnGImRtZyNhSTVvmaHOFys)

 

   

 

 

 

więcej

Copyrights © 2017 Społeczne Przedszkole Integracyjne Skrzat

realizacja: icube.pl