Aktualności

 

UDZIAŁ PRZEDSZKOLA W AKCJI MEN

W roku szkolnym 2020/2021 nasze przedszkole wzięło udział w organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, kolejnej edycji akcji 'Razem na Święta'. Ze względu na trwanie stanu epidemii w naszym kraju, tegoroczna edycja miała nieco odmienny i mniej bezpośredni charakter.

 

'Razem na Święta' to akcja, w której zachęca się przedszkolaków/ uczniów do niesienia pomocy innym. Jej celem jest również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. W okresie przedświątecznym, kiedy wiele osób czeka na pomoc i wsparcie, a nawet zwykłe gesty życzliwości, postanowiliśmy wraz z dziećmi dołączyć do akcji.

 

Najstarsza grupa 'Truskawki' postanowiła przygotować niezwykłą paczkę świąteczną dla Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej nr 3 w Zabrzu, w skład której wchodziła kartka z przepięknymi życzeniami świątecznymi, książki do czytania, zakładki do książek wykonane przez dzieci, puzzle oraz ochronne maseczki jednorazowe. Otrzymaliśmy podziękowania i wyrazy wdzięczności, co można zobaczyć na profilu facebookowym DPS-u:

 

https://www.facebook.com/dps3zabrze/posts/1770001329830937

 

Młodsza grupa dzieci 'Krokodylki' postanowiła samodzielnie wykonać kartki świąteczne z życzeniami, które następnie zostały wysłane do placówek takich jak Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 imienia Janusza Korczaka w Zabrzu, Spółdzielnia Mieszkaniowa ADS 'Północ' w Zabrzu oraz UM - Wydział Oświaty w Zabrzu.

 

  

 

więcej

WESOŁYCH ŚWIĄT !

Drodzy Rodzice/ Opiekunowie!

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy pięknych chwil w świetle choinki, radosnych momentów w gronie najbliższych, dystansu do świata w tym szczególnym czasie i worka wspomnień, które pozostaną z Państwem na kolejne lata. Wesołych świąt!

 

życzy

Dyrekcja oraz Pracownicy Społecznego Przedszkola Integracyjnego 'Skrzat'

 

 

więcej

Akcja charytatywna Gwiazdkowe Podarki

Chcemy bardzo serdecznie podziękować rodzicom Truskawek za włączenie się do świątecznej akcji charytatywnej, która była zorganizowana w naszym przedszkolu. W tym roku odzew był ogromny i przerósł nasze oczekiwania. Zbiórka odbyła się w celu pomocy podopiecznym z DPS przy ulicy Brysza w Zabrzu....

więcej

Barbórkowe Mikołajki

Dzieci, podczas uroczystości mikołajkowej (które odbyły się osobno ze względu na obostrzenia) miały okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalno - taneczne oraz recytatorskie. Specjalnie dla św. Mikołaja przygotowane zostały piękne wiersze i mikołajowe piosenki, a także piosenki śląskie, np....

więcej

A tymczasem w naszej galerii prac plastyczno-technicznych dzieci z przedszkola 'Skrzat'... Grudzień 2020

W ramach zajęć przedszkolnych, wynikających z ustalonego programu dzieci tworzą wiele prac plastycznych, które zdobią przedszkolną galerię, jak również biorą udział w licznych konkursach o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim. W holu przedszkola systematycznie organizujemy wystawki twórczości...

więcej

Plan wydarzeń na miesiąć GRUDZIEŃ

Plan wydarzeń na miesiąc grudzień 2020

więcej

PONOWNE URUCHOMIENIE ODDZIAŁÓW I ORAZ II

Szanowni Rodzice/Opiekunowie!

Informujemy, że od dnia 7.12.2020r., po dwóch tygodniach zawieszonej pracy  - WRACAMY ! Ponownie zostają uruchomione oddziały: I (Kaczuszki) oraz II (Krokodylki). Wracamy do normalnego systemu pracy (sprzed zawieszenia działalności). Uruchomiona zostaje również działalność kuchni przedszkolnej.

 

Rozpoczynamy kolorowo! W związku ze zbliżającymi się Mikołajkami, które w przedszkolu obchodzone będą właśnie w poniedziałek (7.12) informujemy, że wszystkie dzieci mogą ubrać się w ten dzień w kolory świąteczne/ mikołajkowe - czerwień, zieleń. Mile widziane również mikołajkowe czapki :)

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Zespół Przedszkola Skrzat

więcej

Kaczuszki to mali konstruktorzy

Samodzielne stworzenie czegoś nowego daje wiele radości, poczucia sprawstwa oraz satysfakcji...

 

więcej

Przedstawienie teatralne pt. 'Źródełko zdrowej wody' w wykonaniu teatru 'Skrzat' z Krakowa online

Niestety przez jakiś czas teatrzyki nie mogą odwiedzać nas w przedszkolu...

 

więcej

Dzień Niepodległości

W dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości... 

więcej

Spacer w kaloszach

W piątek 7.11.2020 dzieci z grupy Kaczuszek przyniosły do przedszkola parasolki i kalosze...

 

więcej

Dzień Zdrowego Jedzenia I Gotowania

Truskawki świętowały Dzień Zdrowego Jedzenia I Gotowania. Propagując zdrowy sposób odżywiania od najmłodszych lat mamy pewność, że zaowocuje to świadomym podejściem do sposobu odżywiania, do świadomego wybierania tylko zdrowych produktów i w rezultacie prowadzenie zdrowego stylu życia...

więcej

Copyrights © 2017 Społeczne Przedszkole Integracyjne Skrzat

realizacja: icube.pl