Aktualności

 

PROJEKTY 2021-2022

W roku szkolnym 2021/2022 nasze przedszkole brało udział w kilku całorocznych projektach:

 

1. EKOKULTURALNE PRZEDSZKOLE - w przedsięwzięciu brały udział oddziały II oraz III. Polegało ono na wykonywaniu różnorodnych działań na rzecz naszej planety, aby już od najmłodszych lat zaszczepiać w dzieciach chęć do działania i pokazać, że każdy człowiek ma wpływ na kondycję Ziemi i jest za nią odpowiedzialny. Każda grupa realizowała takie wyzwania co miesiąc, uzyskując przy tym certyfikat. Dzieci zdecydowanie poszerzyły świadomość ekologiczną, kształtowały postawy i nawyki korzystne dla środowiska,rozbudzały poczucie współodpowiedzialności za ochronę środowiska, rozwijały umiejętności racjonalnego korzystania z zasobów naturalnych, zapoznały się z ideą życia bez odpadów - zero waste i wiele innych. Projekt realizowany był przez miesięcznik branżowy Bliżej Przedszkola.

 

 

2. MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY 'KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE' - organizatorem projektu była autorka najpopularniejszego w Polsce edukacyjnego bloga plastycznego o takim samych tytule 'Kreatywne Prace Plastyczne' - przez cały rok szkolny dzieci mogły zaspokajać naturalną potrzebę tworzenia sztuki, wyzwalać ekspresję twórczą, wspierać harmonijny rozwój oraz kreatywność poprzez działania plastyczne. Celem projektu była również popandemiczna arteterapia rozwojowa dla dzieci oraz profilaktyka zdrowia psychicznego; inicjowanie i promowanie dziecięcej twórczości plastycznej we współpracy z nauczycielami i placówkami edukacyjnymi w Polsce i za granicą.

 

 

 

 

3. AKCJA ZDROWO I SPORTOWO - ogólnopolska akcja mająca na cel0u promowanie przede wszystkim aktywności fizycznej wśród dzieci najmłodszych (3-10 lat). Dzieci na podstawie materiałów edukacyjnych dotyczących zajęć sportowych, ćwiczeń i zabaw ruchowych rozwijały swoją ogólną sprawność fizyczną. Dodatkowo dzieci miały okazję uczyć się zasad zdrowego stylu życia, w tym racjonalnego sposobu odżywiania z udziałem dietetyka.

 

więcej

Metoda S. Kneippa w naszym przedszkolu- piszą o nas...

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem http://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Zabrze-ucza-przedszkolakow-w-naturalny-sposob-wzmacniac-odpornosc,115333,14.html?fbclid=IwAR3qdwcMZScdf1D_sdftK37NsIdcXJ1GmGkJRD0GptM4u_ravz1WMP5jKNc ...

więcej

Copyrights © 2017 Społeczne Przedszkole Integracyjne Skrzat

realizacja: icube.pl