Aktualności

 

LIPIEC - plan wydarzeń

Plan wydarzeń na miesiąc LIPIEC - dyżur wakacyjny

więcej

Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie - wycieczka

Dnia 14 czerwca, w ramach kontynuacji Dnia Dziecka, nasze przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie. Dzieci miały okazję zwiedzać zabytkowe, drewniane obiekty architektury wiejskiej i małomiasteczkowej. Zgromadzone zabytki budownictwa ludowego pochodzą z pięciu podregionów Górnego Śląska (beskidzkiego, podgórskiego, pszczyńsko-rybnickiego, przemysłowego i lublinieckiego) oraz regionu Zagłębia Dąbrowskiego. Każda z grup miała okazję do zorganizowania mini pikniku oraz zabaw na świeżym powietrzu. Wycieczkę uważamy za bardzo udaną!

 

          

więcej

KOMUNIKAT !

Drodzy Rodzice!

 

Przypominamy, że w dniach 3.06.2021 (Boże Ciało) oraz 4.06.2021 (piątek po Bożym Ciele) przedszkole będzie nieczynne.

więcej

CZERWIEC - plan wydarzeń

Plan wydarzeń na miesiąc czerwiec 2021

więcej

20 MAJA - ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ

Dnia 20 maja obchodziliśmy w naszym przedszkolu ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ. Dzieci przyszły w tym dniu do przedszkola ubrane w kolorach żółto - czarnych, symbolizujących te owady. Miały również możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat ich życia, a także degustowały pyszny miód.

 

Jako EKO - Skrzaty chcieliśmy przyłączyć się do propagowania wiedzy na temat ochrony owadów zapylających. Jednym z elementów obchodów tego dnia było ogłoszenie wyników zorganizowanego wcześniej  konkursu plastyczno - technicznego dla 'skrzacich rodzin' pt. 'Życie w ulu'. Praca miała mieć charakter przestrzenny, a podstawowym kryterium branym pod uwagę podczas oceniania prac była kratywność, ilość wykorzystanych materiałów oraz stopień samodzielności wykonania pracy przez dziecko (niewielka pomoc rodziców). W związku z różnym stopniem samodzielności wśród dzieci ( w zależności od grupy wiekowej), komisja oceniająca zadecydowała, że w każdym z oddziałów wyłoni I miejsce.  Na zwycięzców i każde dziecko biorące udział w konkursie czekała pszczółkowa nagroda oraz dyplomy. Gratulujemy Wiktorii, Jagódce i Ani wygranej ! Każdemu uczestnikowi konkursu bardzo dziękujemy za udział i zachęcamy do dalszych udziałów w podobnych wydarzeniach. Wszystkie prace są przepiękne! Dziękujemy.

 

            

więcej

TEATR BLASZANY BĘBENEK

W dniu 7.05.2021r. po raz pierwszy nasze przedszkole miało przyjemność gościć aktorów  Teatru Blaszany Bębenek z Trzebini. Spektakl pt. ' Z muzyką wśród zwierząt', który mieliśmy okazję zobaczyć, to przedstawienie, w którym główną rolę odgrywała muzyka. Dzieci mogły usłyszeć wybrzmiewające melodie harmonijki ustnej na żywo i śpiewających aktorów. Wybrane Skrzaty mogły pobawić się w członków zespołu muzycznego i za pomocą bębenka, tamburyna, dzwoneczków oraz grzechotek wystukać rytm do podkładu muzycznego. Dzieci miały również możliwość poznania w trakcie przedstawienia co to jest gama, a wszystkiemu towarzyszyły lekkie i przyjemne melodie.

Nasi mali widzowie oglądali spektakl z dużym zaciekawieniem i bardzo chętnie brali w nim czynny udział. Przemiłym i sympatycznym aktorom bardzo dziękujemy!

 

     

więcej

POZNAJEMY ZAWODY - wizyty gości w przedszkolu

'Murarz domy buduje, krawiec szyje ubrania, ale gdzieżby co uszył, gdyby nie miał mieszkania…. Tak dla wspólnej korzyści i dla dobra wspólnego wszyscy muszą pracować, mój maleńki kolego'

J. Tuwim 'Wszyscy dla wszystkich'

 

Dzieci z bardzo dużym zainteresowaniem obserwują pracę ludzi dorosłych, zwracają uwagę na czynności robocze wykonywane przez rodziców, rodzeństwo i osoby z najbliższego otoczenia. Poczynione tą drogą obserwacje znajdują odbicie w zabawach tematycznych dzieci, w których najbardziej widoczny jest związek zabawy z rożnymi formami pracy ludzkiej.

Zaznajomienie dzieci z różnorodnością zawodową ma na celu zapewnienie im możliwości poznania świata ludzi dorosłych, ale przede wszystkim rozwijanie indywidualnych zainteresowań i zdolności.

 

W ramach realizacji tematyki, poświęconej właśnie poznawaniu zawodów, dzieci z grupy Kaczuszek oraz z grupy Krokodylków zaprosiły do przedszkola gości - członków swojej rodziny, którzy opowiedzieli nam o swojej pracy. Do placówki zawitał Dziadek Strażak oraz Tata, zawodnik piłki ręcznej. Dzieci miały możliwość poznania atrybutów wykorzystywanych w pracy strażaka, a także doświadczyć prawdziwego treningu sportowego na świeżym powietrzu. Spotkania przebiegały w miłej atmosferze i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem! Dziękujemy Dziadkowi Strażakowi i Tatusiowi Szczypiorniście za wzbogacenie naszej wiedzy na temat wykonywania tych zawodów!

 

więcej

MAJOWE ŚWIĘTA

Za nami majowy weekend, w który obchodzono ważne dla naszego kraju święta:

1 maja - Święto Pracy

2 maja - Dzień Flagi RP

3 maja - Święto Konstytucji 3 maja

Dzieci z naszego przedszkola przez cały tydzień poprzedzający te święta wzbogacały swoją wiedzę na temat Polski, przygotowywały piękne prace plastyczne, wykonywały ćwiczenia tematyczne. Poprzez szacunek do symboli narodowych oraz dumę z bycia Polakiem i Polką, zaszczepiliśmy w dzieciach poczucie tożsamości narodowej.

 

więcej

PODZIĘKOWANIE DLA PRZEDSZKOLA

W grudniu 2020r. nasze przedszkole wzięło udział w Akcji MEN ' Razem na Święta' (o czym już pisaliśmy). Najstarsza grupa przygotowała miłą paczkę niespodziankę dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej nr 3 w Zabrzu. Serdecznie dziękujemy za bardzo ciepłe słowa. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy wywołać odrobinę radości i uśmiech w drugim człowieku. Pozdrawiamy!

Zespół Przedszkola SKRZAT

 

więcej

Zajęcia Hipoterapii w Ośrodku Jeździeckim w Zbrosławicach

Informujemy o możliwości skorzystania z zajęć hipoterapii w Ośrodku Jeździeckim w Zbrosławicach w okresie od 1 maja 2021 do lutego 2022 (z przerwą od 26.06-30.08). Realizowane będą zajęcia Hipoterapii dla dzieci i młodzieży do 18 r.ż. z orzeczeniem o niepełnosprawności z województwa śląskiego....

więcej

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH !

WIELKANOC to czas otuchy i nadziei, czas odradzania się wiary w drugiego człowieka.

Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, napełni Was pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość...

 

Wesołego Alleluja oraz mokrego Dyngusa!

Życzy Dyrekcja Społecznego Przedszkola Integracyjnego 'Skrzat' wraz z Zespołem

 

więcej

Copyrights © 2017 Społeczne Przedszkole Integracyjne Skrzat

realizacja: icube.pl