Aktualności

 

DZIEŃ KOTA

16 lutego w najmłodszej grupie Kropelki obchodziliśmy wyjątkowy Dzień Kota. Dzieci miały okazję zgłębić tajemnice życia kociąt, uczestnicząc w fascynujących aktywnościach związanych z tematyką kotów. W ramach obchodów, dzieci wzięły udział w specjalnej 'kociej' gimnastyce, która dostarczyła im radości i zabawy. Ponadto, każde dziecko miało okazję przedstawić swojego kociego przyjaciela, który został przywieziony z domu.

 

Wyjątkowym gościem tego dnia był Kotek Amadeusz, który stale mieszka w naszej sali, stanowiąc centralny punkt całorocznego projektu 'Z Kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji'. Spotkanie z nim było niezwykłą okazją dla dzieci do wzbogacenia swojej wiedzy na temat kotów oraz do nawiązania bliższej relacji z naszym stałym towarzyszem. Wspólne śpiewanie piosenki 'Amadeusz' było dodatkowym elementem, który wzmocnił więź między dziećmi a naszym kociątkiem.

 

  

więcej

WALENTYNKI

W dniu Walentynek, dzieci miały okazję uczestniczyć w specjalnych aktywnościach, promujących pozytywne komunikowanie się i wyrażanie miłości wśród siebie. W najmłodszej grupie Kropelki, Walentynki zostały połączone z obchodami Dnia Listonosza, co umożliwiło dzieciom zapoznanie się z pracą listonosza. W ramach tego wydarzenia, dzieci miały okazję stworzyć wyjątkowe listy walentynkowe dla swoich rodziców, które następnie wrzuciły do specjalnej skrzynki na listy. Następnie, wcielając się w rolę listonosza, dzieci dostarczyły własnoręcznie wykonane listy swoim rodzicom, ucząc się jednocześnie odpowiedzialności i samodzielności.

 

W najstarszej grupie, podczas zajęć kulinarno-sensorycznych, dzieci miały okazję przygotować słodkie serduszka z ciasta francuskiego, wypełnione aromatyczną marmoladą wieloowocową. Każde dziecko otrzymało paczkę z tymi specjałami, którą mogło zabrać do domu, a także podarowało podobne paczuszki wszystkim pracownikom przedszkola. Cały dzień upłynął w miłej i serdecznej atmosferze, sprzyjając integracji oraz promowaniu pozytywnych relacji międzyludzkich.

 

       
 

więcej

FERIE ZIMOWE

W tym roku szkolnym ferie zimowe w naszym województwie trwały od 29 stycznia do 11 lutego. Ten czas był pełen fascynujących doświadczeń oraz aktywności dla naszych przedszkolaków. Dzieci z całego przedszkola miały okazję cieszyć się różnorodnymi zajęciami, takimi jak zajęcia plastyczno-sensoryczne, muzyczne, teatralne i edukacyjne. W ramach zimowych atrakcji odbywały się także czytanki, seanse filmowe, zabawy integracyjne na podwórku oraz wycieczki. Starsze dzieci miały szansę uczestniczyć w warsztatach 'Gryfy, ikony i fajans' zorganizowanych przez Oddział Odlewnictwa Artystycznego w Muzeum Ceramiki w Gliwicach. Dodatkowo, wszystkie dzieci miały możliwość wyjścia do Sali Zabaw EloMelo w Zabrzu oraz uczestnictwa w spektaklu przygotowanym przez Teatrzyk 'Skrzat' z Krakowa. Ferie zimowe okazały się czasem pełnym niezapomnianych przygód i kreatywnej zabawy dla naszych najmłodszych.

 

      

 

więcej

W KARNAWALE ZAPRASZAMY NA BALE....

W tym roku szkolnym wszystkie Skrzaty wzięły udział w niezwykłym wydarzeniu - Balu Karnawałowym, który był również obchodzony jako Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość miała miejsce w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Zabrzu. Dzieci przybyły na bal ubrane w piękne kostiumy, w towarzystwie swoich kochanych dziadków, którzy również zachwycili wszystkich swoimi fantastycznymi strojami. Podczas balu dzieci miały okazję zaprezentować specjalnie przygotowany repertuar muzyczno-taneczny dedykowany swoim babciom i dziadkom. Następnie, pod czujnym okiem naszego Wodzireja, Pana Sebastiana, wszyscy wspólnie bawili się przy muzyce karnawałowej. Rodzice dzieci wnieśli ogromne wsparcie, przygotowując pyszne babeczki i galaretkowe desery, za co serdecznie im dziękujemy. Nie zapomniano również o profesjonalnej sesji zdjęciowej z fotografem. Cała zabawa była niezwykle udana i pełna radości!

 

   

więcej

STYCZNIOWE WYCIECZKI

W styczniu w naszym przedszkolu odbywały się fascynujące wyprawy odkrywcze, podczas których dzieci miały okazję zgłębiać tajemnice zimowej przyrody. Pomimo skromnej ilości opadów śniegu w tym roku, maluchy z uśmiechem na twarzy przemierzały pobliskie parki, otaczając się atmosferą zimy. Niezależnie od warunków atmosferycznych, małe odkrywczynie i odkrywcy wesoło eksplorowali otaczający ich świat, rozbudzając zmysły i kształcąc wyobraźnię.

 

   

 

 

więcej

AKCJA GWIAZDKOWE PODARUNKI

Grudzień to dla nas czas nie tylko magiczny, ale również pełen empatii i chęci dzielenia się radością z innymi. Dzieci z naszego przedszkola, tradycyjnie już, włączyły się w Akcję 'Gwiazdkowe Podarunki' skierowaną do seniorów z Domu Pomocy Społecznej nr 3 w Zabrzu. Maluchy z ogromnym zaangażowaniem przygotowały słodkie niespodzianki w postaci czekoladowych smakołyków, które trafiły do rąk mieszkańców domu opieki. Ponadto, dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w tworzeniu pięknych kartek świątecznych, które również stały się częścią podarunków dla seniorów.

 

Mamy nadzieję, że Akcja 'Gwiazdkowe Podarunki' nie tylko przyniosła uśmiech na twarzach seniorów, ale także nauczyła dzieci wartości dzielenia się radością i troską o innych w okresie świątecznym. To piękne doświadczenie pokazało, że magia Bożego Narodzenia rozkwita w sercach tych, którzy potrafią się nią dzielić z potrzebującymi.

 

więcej

Grudzień w naszym przedszkolu

Grudzień w naszym przedszkolu był czasem intensywnej pracy i radości, przypominającym fabryczną gorączkę elfów. Dla naszych maluchów był to wyjątkowy okres, wypełniony emocjami i świątecznym klimatem. Dzieci wzięły udział w Dniu Śląskim, gdzie Promyki i Kropelki miały okazję spotkać się z tatusiami i dziadkami -  górnikami. Opowieści o pracy w kopalni fascynowały najmłodszych, wprowadzając ich w świat trudnej, ale szlachetnej profesji.

     

 

Wśród niezapomnianych chwil znalazło się spotkanie ze św. Mikołajem, który obdarował dzieci wspaniałymi prezentami, rozpalając w nich świąteczne serca. Przygotowania do Świąt były także okazją do integracji całego przedszkola. Razem dekorowaliśmy sale, ubieraliśmy choinki i porządkowaliśmy przestrzeń, tworząc magiczny klimat.

       

Kuchnia zamieniła się w pracownię pierniczkową, gdzie wraz z dziećmi upieczono setki pysznych ciastek. Dzieci zdobiły je z ogromnym zaangażowaniem, tworząc małe arcydzieła. Nie zabrakło również spotkań świątecznych z rodzicami, podczas których maluchy prezentowały bożonarodzeniowe występy i wspólnie bawiły się z najbliższymi.

    

Dodatkowo, wszyscy pracownicy i dzieci naszego przedszkola uczestniczyli w uroczystym poranku bożonarodzeniowym, pełnym radości i kolędowania. To magiczne wydarzenie sprawiło, że cała społeczność przedszkolna, zarówno maluchy, jak i personel, mogła razem celebrować ducha świąt. Podczas poranka bożonarodzeniowego wszyscy zebrani wspólnie śpiewali kolędy, tworząc piękną atmosferę pełną ciepła i wspólnoty. Dzieci prezentowały swoje umiejętności wokalne, a pracownicy również aktywnie włączyli się w śpiewanie, tworząc wyjątkowy chórek bożonarodzeniowy.

     

Grudzień w naszym przedszkolu to nie tylko okres intensywnej pracy, ale przede wszystkim czas budowania wspomnień, które pozostaną w sercach dzieci na długo. Świąteczna atmosfera, spotkania z bliskimi i radosna twórczość sprawiły, że każdy dzień był wyjątkowy i pełen magii dla naszych maluchów.

 

więcej

Copyrights © 2017 Społeczne Przedszkole Integracyjne Skrzat

realizacja: icube.pl